Barierki drogowe

Czy montaż barier drogowych ma sens?

Często przy drogach montowane są różnego rodzaju bariery drogowe. Po co się je montuje? Mają one głównie zapewnić bezpieczeństwo osobom poruszającym się po drodze. Są oczywiście też inne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – bo barierki właśnie do nich zapewniamy. Sprawdź jakie. Poznaj też ich zastosowanie.

Jaki jest cel montowania urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Urządzenia BRD montuje się przede wszystkim po to, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom poruszającym się pojazdami, rowerami, ale również i pieszym. Jest wiele rodzajów urządzeń, które informują również o zmianach w ruchu drogowym czy zagrożeniach, jakie na drodze mogą wystąpić.

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – co do nich zaliczamy?

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego spotkamy na wielu drogach – miejskich, wiejskich i krajowych. Montowane są również na parkingach, przy przejściach dla pieszych i mostach. Są one wykonywane ta, aby były widoczne, czyli z zachowaniem odpowiedniej kolorystyki i odblasków. Urządzenia te nie powinny być zagrożeniem, dlatego ich montaż powinien być na najwyższym poziomie. Urządzenia te wytwarzane są z materiałów najwyższej jakości, które posiadają niezbędne certyfikaty i atesty, dlatego odporne są na działanie różnych warunków atmosferycznych. Do tych urządzeń zaliczamy nie tylko barierki drogowe, ale również progi zwalniające, lustra,blokady i słupki parkingowe, czy wysepki.

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Jakie prawo reguluje montaż i konstrukcję urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Urządzenia BRD – czyli urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego wykonywane są i montowanie zgodnie z prawem, które wynika z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 ro. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Na drogach montowane są tylko i wyłącznie te urządzenia, które posiadają niezbędne atesty i certyfikaty jakości oraz mają odpowiednie oznakowanie. Wyposażenie odblaskowe również jest wymagane – regulują to przepisy.