sprzedaż pelletu drzewnego

Ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie – czyli co zamiast węgla?  

Teraz, gdy tak bardzo wzrosły ceny gazu i węgla, wielu ludzi zastanawia się, czym najlepiej ogrzewać dom, by było jednocześnie ekologicznie, a przy tym wydajnie. Dobrą opcją jest pellet. Sprzedaż pelletu drzewnego znacznie wzrosła. W tym artykule powiemy o zaletach tego produktu.

Dlaczego sprzedaż pelletu drzewnego ta ruszyła?

Chyba każdy producent pelletu drzewnego w ostatnich miesiąca przeżywa najlepszy moment w życiu firmy. Bardzo dużo osób ostatnio postanowiło palić właśnie tym produktem. Sprzedaż pelletu drzewnego idzie bardzo prężnie od około dwóch miesięcy, gdy pojawił się problem z węglem i ekogroszkiem. Ale co bardziej opłaca się kupować? Czym lepiej palić? Prawdą jest, że ekogroszek jest bardziej kaloryczny. Jednak więcej go zużywamy, gdyż praktycznie 1/5 to popiół. Natomiast Pellet, mimo że jest mniej kalorycznym paliwem ma wyższą wydajność cieplną. Koszt grzania do niedawna był podobny, ale pellet wygrywa w kwestii wpływu na środowisko oraz wygodę w użytkowaniu. Aktualnie pellet wypada taniej.

producent pelletu drzewnego

Zalety pelletu

Trzeba uważać, ponieważ sam pellet może powstawać z różnych rodzajów biomasy: drewna z upraw energetycznych, odpadów drewna, kory, pestek, łupin orzechów i słomy. Jednak najbardziej efektywnym opałem jest pelet drzewny. Niska zawartość wilgoci w nim sprawia, że jest on bardziej efektywnym paliwem niż drewno. To ekologiczna i ekonomiczna alternatywa dla tradycyjnych paliw – materiałów do ogrzewania domów, firm i tym podobnych. Jakie zalety ma ogrzewanie z wykorzystaniem tego materiału?

  • Duża koncentracja energii,
  • Komfort użytkowania: czystość przechowywania, użytkowania i transportu,
  • kaloryczność podobna do węgla kamiennego,
  • brak szkodliwych emisji spalin,
  • niska zawartość popiołu,
  • paliwo w pełni odnawialne,
  • możliwość pełnej automatyki procesu spalania.

Używając pelletu drzewnego nie tylko zaoszczędzasz – szczególnie teraz, gdy ceny węgla tak poszybowały w górę – ale przyczyniasz się także do ochrony środowiska. Bądź 2xEKO – ekologiczny i ekonomiczny.