podnośnik koszowy Gniezno

Kiedy potrzebny jest podnośnik koszowy, a kiedy dźwig? 

Dźwigi to duże i kosztowne maszyny. Ich wynajem może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych na inwestycji budowlanej średniej wielkości. Podnośniki koszowe są nieco mniejsze, ale też mają trochę inne przeznaczenie. Czym się różnią? Czy podnośnik koszowy Gniezno jest równie ważny na budowie co dźwig? Zapraszamy do lektury.

O podnośnikach w teorii

Mówiąc fachowo podnośniki koszowe to urządzenia dźwignicowe o różnych możliwościach i parametrach technicznych. Czym się charakteryzują? Na pewno uniwersalnością i wszechstronnością zastosowania – zarówno przy pracach wewnątrz jakiegoś budynku, jak i na zewnątrz. Są tak skonstruowane, że zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo pracy na wysokościach. Ponieważ dostępne są w różnych rodzajach można optymalnie dopasować cechy i parametry techniczne, by podnośnik koszowy Gniezno nadawał się idealnie do rodzaju przeprowadzanych prac. Bez podnośników koszowych trudno byłoby sobie wyobrazić jakiekolwiek prace budowlane czy przemysłowe na wysokościach. Ale czym różnią się od dźwigów?

Dźwigi

Zobaczmy teraz, czym jest dźwig. Choć widzimy je na budowach często, mało kto potrafi podać definicję. Dźwig Toruń budowlany, inaczej nazywany żurawiem budowlanym to urządzenie dźwignicowe wykorzystywane w pracach budowlanych, montażowych i przeładunkowych do przemieszczania ładunków w poziomie i w pionie. Składa się z umieszczonego na kolumnie lub obrotowej podstawie wysięgnika z liną lub łańcuchem, na końcu której znajduje się hak lub chwytak.

Na czym więc głównie polega różnica między podnośnikiem koszowym a dźwigiem? Dźwig świetnie nadaje się do dźwigania i przenoszenia rzeczy, m.in. takich jak maszyny, materiały budowlane, konstrukcje stalowe i inne. Podnośnik koszowy Gniezno służy głównie do przenoszenia w koszu ludzi i narzędzi do prac na wysokości.

dźwig Toruń

Koszt wynajmu podnośnika a dźwigu   

Trudno jednoznacznie określić cenę, ponieważ jest ona zależna od firmy oraz od rodzaju umowy, parametrów wynajmowanego sprzętu oraz długości okresu najmu. Jednak średnio możemy uznać, że wynajem podnośnika koszowego to około 120 złotych + 23 % VAT za roboczo godzinę. Natomiast cena wynajmu dźwigu wynosi od 150 złotych do 600 złotych (wraz z operatorem) za godzinę. Koszt transportu dźwigu powinien się zamknąć w przedziale od 13 złotych do 35 złotych za kilometr.