Poznań hurtownia stali

Poznań hurtownia stali – Przerwy w dostawie stali

Wojna na Ukrainie zaczyna być odczuwana nie tylko dla Europy, ale i całego świata. Na przykład Egipt boi się, że będą niedobory żywności, ponieważ Ukraina była głównym źródłem pszenicy dla tego państwa. Z powodu sankcji nałożonych na Rosję wiele przedsiębiorstw straciło głównych wspólników, sprzedawców i klientów. Akurat w Polsce skutki wojny odczuwamy wyjątkowo. Nie chodzi jedynie o napływ uchodźców, ale także rosnące ceny gazu, paliwa, surowców a także… Braki w Poznań hurtownia stali. Dlaczego?

Poznań hurtownia stali – Już nie stoimy na hucie

Stal to jeden z najważniejszych materiałów wykorzystywanych w Polsce  przy infrastrukturze sieciowej, trakcyjnej, kolejowej, do budowy dróg, w budownictwie mieszkaniowym, przy elektryce. Dawniej mówiło się, że Polska stoi na hucie, jednak dziś jest zupełnie inaczej. Szacuje się, że 80 % stali wykorzystywanej w naszym kraju pochodzi z importu. A Rosja jest piątym największym na świecie eksporterem żelaza i stali. W związku z tym mamy problem. Dziś na rynku jest tak mało stali, że niektóre huty nie mają z czego produkować. Poznań hurtownie stali zaczynają „świecić pustakami”. Z tego powodu niestety wiele przedsięwzięć budowlanych już stanęło, a inne będą działać do wyczerpania zapasów.

hurtownia stali Poznań

Hurtownia stali Poznań – Brak w dostawach to nie jedyny problem

Każdy z nas widzi rosnące ceny paliwa i gazu, podobnie jest z żywnością. Podnoszą się także stopy procentowe w bankach. A co powiedzieć, jeśli chodzi o ceny stali? W tej chwili ciężko to ocenić, ponieważ wielu przedsiębiorców po prostu przestało zbierać i realizować zamówienia. Jednak możemy stwierdzić, że za jakiś czas, gdy sprzedaż ruszy, ceny za kilogram stali konstrukcyjnej mogą skoczyć do 9 złotych za kilogram, co daje nam dwa razy więcej niż przed wojną. Nie jest dobrze. Tak naprawdę nie wiadomo ile jeszcze efektów wojny zobaczymy za kilka tygodni, miesięcy a nawet lat.
Wspierajmy lokalnych przedsiębiorców, którzy walczą o przetrwanie biznesu w tych trudnych warunkach. Niektóre hurtownie stali Poznań oferują także usługi typu cięcie czy gięcie blachy. To daje im choć trochę więcej klientów.