Cięcie wodą

Dlaczego cięcie wodą to tak popularna metoda obróbki metali?

Cięcie wodą, nazywane też cięcie strumieniem wody to metoda, która jest coraz częściej wykonywana. Posiada wiele zalet, dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup maszyny WaterJet, który wykorzystywana jest właśnie do cięcia wodą. Dowiedz się więcej o tej metodzie obróbki metali.

Cięcie wodą – do czego jest wykorzystywana ta metoda?

Cięcie wodą wykonywane jest maszyna zwaną WaterJet. Dzięki niej można obrabiać nie tylko metale, ale i również takie materiały jak szkło, plastik, tworzy sztuczne czy gres. Metoda ta ma wiele zalet, ale jak każda metoda – również i wady. Główna z nich jest fakt, że można obrabiać materiały tylko o płaskiej powierzchni. Materiały w kształcie brył obrotowych nie nadają się do obróbki tą metodą.

Cięcie strumieniem wody – poznaj zalety!

Do największych zalet cięcia wodą zaliczymy:

  • czystość podczas obróbki – podczas obrania materiałów nie są wytwarzane pyły, co powoduje, że obróbka jest czysta,
  • precyzja – obrabiane materiały są bardzo precyzyjne, nie wymagają dalszej obróbki, gdyż krawędzie wykonane są idealnie,
  • niska temperatura podczas obróbki – do obróbki nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, dzięki czemu nie powstają odpryski spowodowane wysoką temperaturą,
  • możliwość obróbki nie tylko metali – możliwe jest obrabianie materiałów nie tylko metalowych, ale również szklanych, ceramicznych czy gresowych.
Cięcie strumieniem wody

Maszyny CNC – dlaczego coraz chętniej inwestujemy w nie?

Maszyny CNC to urządzenia sterowane komputerowo. Obróbka na nich jest zdecydowanie szybsza i łatwiejsza. wystarczy odpowiednie zaprogramowanie. Maszyny te wykorzystywane są nie tylko do obróbki wodą, ale również do frezowania czy toczenia. Dzięki nowoczesnym urządzeniom jakość pracy w przedsiębiorstwie jest podniesiona. Można przyjąć więcej zleceń, przez o firma zarabia więcej. Zastosowanie tych maszyn wpływa również na efekty końcowe, bo dzięki nim materiały są obrobione na bardzo wysokim poziomie.