kserokopiarki Inowrocław

Drukarka czy kserokopiarka – Co lepsze? Czym się różnią?  

Jesteś właścicielem dobrze prosperującej firmy i planujesz zakup do biura kserokopiarki Inowrocław lub drukarki, ale nie wiesz, co będzie lepsze, ani jakie są między nimi różnice? W takim razie ten artykuł jest dla ciebie. Zapraszamy do lektury.   

Ksero – Ile kosztuje?

Przy pracy w biurze urządzenia do drukowania i kserowania dokumentów są równie ważne co komputery. Dobry sprzęt to podstawa płynnej pracy. Pracownicy, którzy muszą się zmagać z niedziałającymi urządzeniami nie będą zadowoleni, a ich praca nie będzie szła tak szybko jak powinna. Dlatego, jeśli wiesz, że kserokopiarki Inowrocław czy inne urządzenia szwankują, konieczna jest ich sprawna naprawa lub wymiana. A może dopiero rozkręcasz biuro i jeszcze nic nie kupiłeś? W następnym akapicie powiemy, na co najlepiej postawić.

Drukarki a kserokopiarki Inowrocław

Czym się od siebie różnią owe sprzęty? Przede wszystkim zakresem funkcji. Nowoczesne kserokopiarki mogą wykonywać szereg dodatkowych czynności ułatwiających obieg dokumentów w firmie. Dlatego mówimy o dzisiejszych kopiarkach jako o urządzeniach wielofunkcyjnych. O jakich funkcjach mowa?

  • Obsługa różnych wymiarów papieru.
  • Duża pojemność arkuszy w zasobniku
  • Krótki czas wydruku.
  • Możliwość drukowania zarówno z komputerów, jak i nośników danych.
  • Pomniejszanie i powiększanie kopii.
  • Kopiowanie ciągłe nawet do 1000 sztuk.
  • Możliwość skanowania plików do wersji PDF.
  • Skanowanie i szybkie powielanie dokumentów.

Jednak kserokopiarki mają też swoje minusy. Jakie? Spore rozmiary. Mniejsze są drukarki, ale mają mniej funkcji.

naprawa drukarek Inowrocław

Co wybrać?

Do małego biura lub firmy jednoosobowej zdecydowanie wystarczy drukarka. Do dużego biura warto postawić na urządzenie wielofunkcyjne. Niestety naprawa drukarek Inowrocław czy kopiarek bywa sporym kosztem, ale ich brak jest uciążliwy. Korzystanie z punktów ksero się nie opłaca, gdy w grę wchodzi wiele dokumentów. Posiadając własną drukarkę, możesz drukować w dowolnej chwili. Drukarki laserowe – choć stosunkowo droższe od atramentowych – zdecydowanie lepiej się sprawdzają. Druk jest dobrej jakości i przebiega w sposób bardzo szybki.