Biuro rachunkowe Płock

Kiedy postawić na księgową, kiedy na biuro rachunkowe?

Raczkujący w świecie biznesu często decydują się prowadzić księgowość firmy bez wsparcia profesjonalistów. Dziś dostępnych jest tak wiele materiałów na ten temat, że jest to osiągalne. Jednak zajmuje bardzo dużo czasu i nerwów.  W tym artykule powiemy o wadach i zaletach zatrudnienia księgowej na etat a także o tym, kiedy bardziej opłaca się zatrudnić biuro rachunkowe Płock.

Księgowa na etat – Zalety

Zatrudniając księgową na etat masz zawsze dostęp do zgromadzonej dokumentacji. Dzięki temu, gdy nagle zajdzie taka potrzeba, łatwiej będzie ci otrzymać potrzebne faktury, pisma i tym podobne. Oprócz tego, masz pewność, że finansami zajmuje się jedna osoba. Jaka tego zaleta? Większe bezpieczeństwo wrażliwych danych. Mając księgową na miejscu, możesz korzystać z jej rad, które mogą się okazać wagę złota. Księgowa zna się na dziale sprzedaży,  będąc codziennie w firmie może dostrzec co należy ulepszyć w funkcjonowaniu firmy. Co więcej, nie będziesz musiał martwić się o kontrole, ponieważ wszelka księgowość będzie działać zgodnie z ustawami i przepisami. A sam zaoszczędzisz dużo czasu i nerwów.

Biuro rachunkowe Płock – Lepsze od Księgowej?

Biuro rachunkowe Płock przede wszystkim góruje nad zatrudnieniem księgowej na etat ceną. Za biuro rachunkowe zapłacimy około 1000 złotych. Natomiast księgowa na etat to już koszt rzędu 4 tysięcy. Musisz jej także stworzyć odpowiednie miejsce pracy – zakupić programy dla księgowych i tym podobne. Kolejną zaletą biura rachunkowego jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zostanie popełniony jakiś błąd. Ponieważ w biurze rachunkowym pracuje kilka osób, mogą nawzajem kontrolować swoje zadania. Co więcej, jeśli do błędu dojdzie, to masz prawo domagać się swoich praw i żądać odszkodowania.

biuro rachunkowe Gostynin

Co wygrywa?

Zarówno księgowa na etat, jak i biuro rachunkowe Gostynin mają swoją plusy i minusy. Biuro rachunkowe to na pewno oszczędność, a także możliwość otrzymania odszkodowania w razie popełnienia poważniejszego błędu przez biuro rachunkowe. Minusem jest mniejsze bezpieczeństwo oraz trudniejszy dostęp do potrzebnych dokumentów.