usługi IT Gorzów

Katalog firm IT – czy warto dodawać w nim wpisy?

Katalogi firm online przeżywają renesans w polskim Internecie. Wielu właścicieli firm nie robi jednak wpisów w katalogach sądząc, że nie daje to żadnych korzyści. Wbrew pozorom nie jest to prawda! Posiadając firmę, szczególnie firmę IT, warto zainteresować się tematem katalogów i wybrać ten, który będzie odpowiedni. 

Co dają katalogi internetowe?

Wpis w internetowym katalogu firm może dostarczyć potencjalnym klientom wielu cennych informacji na temat danej firmy. Katalog pomaga użytkownikom znaleźć firmę w ich okolicy, ale też pokazuje pożądane informacje, wykreowane przez samego twórcę wpisu, w przypadku googlowania zapytania. Katalogi internetowe dają również inne korzyści poprzez wykształtowanie opisu konkurencji. Każdy właściciel firmy może przejrzeć innych użytkowników katalogu z okolicy lub przeczytać, na jakich wartościach bazuje jego bezpośrednia konkurencja. Jest to również świetne narzędzie w przypadku zamysłu otworzenia działalności. Zanim zdecydujemy się na wejście z biznesem na rynek, możemy podejrzeć, jak funkcjonują okoliczne firmy z tej dziedziny. 

Firmy IT – czy jest dla nich miejsce w katalogach?

Odpowiedź zdaje się być banalna: oczywiście! Nie jest to jednak tak jasna kwestia, ponieważ wielu twórców systemów IT nie uważa, by internetowe katalogi firm informatycznych pomogły im w rozwoju. Nic bardziej mylnego! Właściciele firm IT powinni tworzyć opisy swoich firm, by budować markę w Internecie. Biorąc pod uwagę globalizację świata i coraz większy zakres usług zdalnych w branży IT, mogą oni tym samym znacznie rozszerzyć obszar swojej działalności i przekonać do siebie większe grono klientów. Katalogi firm IT są więc jak najbardziej pożytecznym narzędziem marketingowym.

systemy IT Gorzów

Który katalog wybrać?

W Internecie znajdziemy mnóstwo katalogów firm. Warto zastanowić się, do którego zapisać swoją działalność. Oczywiście, można korzystać z wielu katalogów, jednak warto oszacować, czy zapis w konkretnym przypadku da oczekiwane rezultaty. Warto sprawdzić, ilu użytkowników korzysta z danego katalogu oraz ile wejść na stronę notuje się na serwerze. Warto zauważyć również aktywność użytkowników, czy serwer daje możliwość zostawiania opinii, odpowiadania na zapisy? Są to korzyści, które tworzą bezpośredni kontakt z potencjalnym klientem. Przede wszystkim zaobserwować należy, czy w katalogu znajdują się firmy z naszej branży. Skoro widnieją w nim od dawna, oznacza to, że warto również skorzystać z oferty katalogu. 

Internetowy katalog firm – korzyści dla biznesu:

– wyświetlanie wizytówki firmy większej ilości klientów, 

– dotarcie do klientów w okolicy,

– dane na temat konkurencji,

– zbieranie opinii na temat firmy.